האם אתה באמת רוצה להתגרש? 7 שאלות שעליך לשאול את עצמך PDF הדפסה דוא
האם אתה באמת רוצה להתגרש? 7 שאלות שעליך לשאול את עצמך - 5.0 out of 5 based on 2 votes
דירוג משתמש: / 2
גרועהכי טוב 
חוקים חוזים ומשפטים עורכי דין - חקירה וחוקרים
השיעור נכתב על ידי : כרמית טיטו   
שני, 27 דצמבר 2010 16:53

חכה! לפני שאתה רץ להתגרש, כדאי שתבדוק, האם אתה באמת רוצה להתגרש. 7 שאלות חשובות שעליך לשאול את עצמך, לפני פנייה לבית הדין הרבני.

חיי משפחה וזוגיות מורכבים מעליות ומורדות, כאשר ישנן תקופות טובות מאוד אך ישנם גם משברים. לעיתים, מדובר במשבר חולף, עליו מצליחים בני הזוג להתגבר. אולם, במקרים אחרים, מוביל המשבר להחלטה הדדית או חד צדדית, להיפרד.

ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות הקשות ביותר היות שיש לה השלכות רבות והיא כרוכה בשינויים רבים. עם זאת, לא פעם, ממהרים בני זוג להתגרש, ללא ששקלו היטב את כל השיקולים הרלוונטיים.אתה חושב שאתה רוצה להתגרש? האם חשבת על כל ההשלכות של גירושין? האם שאלת את עצמך את כל השאלות החשובות?

הליך הגירושין הוא בעל השפעה גדולה מאוד על הילדים ולכן, אל תמהר לפרק את התא המשפחתי, לפני שאתה משוכנע כי אין סיכוי לשיקום הזוגיות.

מה בדבר השינוי ברמת החיים? חלוקת הרכוש ותשלום מזונות, ישנו את רמת החיים אליה הורגלת וזאת בנוסף להוצאות המשפטיות, הכרוכות בהליך הגירושין.

על כן, אם החלטת שאתה רוצה להתגרש, שאל את עצמך את כל השאלות החשובות, לפני קבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך.

האם אתה באמת רוצה להתגרש?

ההחלטה להתגרש, משמעותה, פירוק חיי הנישואין ופירוק התא המשפחתי. זהו שינוי גדול מאוד הן עבורך והן עבור ילדייך.

התרגלת לחיות חיי זוגיות ומשפחה, במסגרתם, יש לך בת זוג לצדך והנך גר עם ילדייך ורואה אותם בכל יום. הפרידה מבת הזוג, משנה את כל צורת החיים הזו וכמובן, מצריכה מהילדים הסתגלות למצב חדש, שבו הוריהם אינם חיים יחד.

לכן, לפני שתפנה לעורך דין לפתיחה בהליך גירושין, כדאי שתחשוב היטב, האם אתה באמת רוצה להתגרש. לפני שחושבים איך להתגרש, צריך לחשוב האם באמת רוצים להתגרש.

בכל חיי זוגיות ישנם משברים, אך האם מערכת היחסים בינך ובין בת הזוג, באמת באה לסיומה, או שמא, ישנו סיכוי לפיוס?

לעיתים קרובות, אתה חש שאתה רוצה להתגרש, ברגעי כעס, לאחר ריב או משבר קשה עם בת הזוג, כאשר התחושה היא שאינך רוצה לחיות עמה עוד. לפתע, עומדים לנגד עינייך, רק החסרונות שלה וכל שאתה מרגיש הוא את הרצון להיפרד.

אולם, ההחלטה להתגרש, אינה יכולה להיעשות בסערת רוחות ובמקרים רבים, כאשר אתה נרגע, אתה נזכר כי בת זוגתך היא אם נפלאה וכי ברגעים טובים, יש ביניכם קרבה נפלאה.

מתקשה להחליט האם אתה באמת רוצה להתגרש? יש 7 שאלות שעליך לשאול את עצמך.

האם להתגרש – בחן את עצמך

ההחלטה להתגרש אינה קלה ולכן, לא פעם, אתה מוצא את עצמך מתלבט. להלן 7 שאלות שעליך לשאול את עצמך, לפני שתקבל החלטה:

1. מחשבות על גירושין : אם אתה חש שאתה רוצה להתגרש, רק ברגעים של ריב, מדובר ברגש חולף שאינו מבוסס על רצון אמיתי להתגרש. לעומת זאת, אם אתה חושב על גירושין במשך תקופה ארוכה, ייתכן שאתה באמת רוצה להתגרש.

2. ריחוק מבת הזוג : מטבע הדברים, הרצון להתגרש, מתעורר בעיקר כאשר יש בעיה מסוימת בחיי הזוגיות, אך כאשר נוצר ריחוק קבוע בינן ובין בת הזוג, הרצון להתגרש הופך לברור יותר.

3. זוגיות חדשה : האם אתה יכול לדמיין את עצמך בזוגיות חדשה? אם אתה באמת רוצה להתגרש, המחשבה על זוגיות חדשה, מעוררת בך סקרנות.

4. הוצאות משפטיות : האם אתה נכון לשאת בהוצאות המשפטיות, הכרוכות בהליך הגירושין? אדם אשר באמת רוצה להתגרש, אינו נרתע מהוצאה כספית, בשל רצונו החד משמעי לסיים את מערכת הנישואין.

5. השפעת הפרידה על הילדים : לא פעם, אתה חושב שאתה רוצה להתגרש, אך שוכח מן הרעיון, כאשר אתה נזכר בהשפעת הגירושין על הילדים. אם אינך נכון להתמודד עם המשבר שיחוו ילדייך, עקב הפרידה, אינך מוכן לה.

6. משבר אישי : שאל את עצמך מדוע אתה רוצה להתגרש, האם בשל בעיות במערכת היחסים הזוגית, או אולי הנך עובר משבר אישי, בעבודה למשל, אשר מעפיל על שיקול דעתך ועל הרגשות שלך.

7. שינוי בחיים : משמעותו של הליך הגירושין אינה רק פרידה מבת הזוג, אלא פרידה מן הבית שבו אתה חי וגם פרידה מסוימת מילדייך, אותם לא תראה בכל יום, כפי שהיה עד לפרידה. האם אתה מוכן לכך ולשינוי ברמת החיים, עקב תשלומי מזונות?

איך להתגרש – אבני הדרך

ההחלטה להתגרש, אינה עניין של מה בכך היות שהיא מלווה בשינויים רבים עבור כל המשפחה. אם הגעת למסקנה שאת באמת רוצה להתגרש, כדאי שתדע איך להתגרש.

בניגוד לדעתם של רבים, אפשר ורצוי לעבור את הליך הגירושין בשלום, אך לשם כך, צריך לדעת איך להתגרש.

כלל הברז הראשון הוא לעשות הפרדה בין רגשותייך לבת הזוג, כבת זוג לבין העובדה כי היא אם ילדייך. לטובת הילדים, עליך לשמור על מערכת יחסים תקינה עם בת הזוג. אם נותרו בך מטענים וכעסים כלפי בת הזוג, אל תביע אותם בנוכחות הילדים ושמור על יחס מכובד כלפיה.

אם אתה תוהה איך להתגרש מבלי לשלם הוצאות כספיות גבוהות, הפתרון מצוי בהסדר גירושין בהסכמה. כאשר חותמים על הסדר מוסכם אשר קיבל את אישו בית המשפט, אין צורך בקיום דיונים ממושכים בבית המשפט ופירוש הדבר- חיסכון בזמן ובכסף.

פירוק התא המשפחתי, איננו פשוט וכרוך בשינויים רגשיים וכלכליים. לכן, אם אינך בטוח שאתה רוצה להתגרש, אל תפעל בפזיזות ושאל את עצמך, האם אתה באמת מוכן להליך הגירושין. אם החלטת שאתה רוצה באמת להתגרש, חשוב לזכור איך להתגרש נכון, בכדי לא לפתוח בקרב מול בת הזוג ואם ילדייך.


לקריאה נוספת >> מדוע בני זוג היום רוצים להתגרש יותר מבעבר

עוד מכותב זה
עוד מאמרים מכותב זה
אחר משפטים
במאמר שלפניכם מתוארת תופעת השוכרים שלא מתפנים. מה עושים? למי פונים? מהו חוק פינוי שוכר?
בתים משותפים
חשוב להכיר!! תמה 38 היא תוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה! עבור מי נועדה תוכנית זו, מה מקבלים במסגרת התוכנית ועוד שאלות מעניינות...
בתים משותפים
מהם תפקידם של חוקי ועד בית? האם יש להם קשר כלשהו לפרויקט תמ"א 38? על ועד בית, על חוקי ועד בית ועל הקשר בינם לבין תמ"א 38.
בתים משותפים
אסור לוותר! מנהלים משא ומתן עם הקבלן במסגרת תמ"א 38? אל תוותרו על בניית ממ"ד כחלק מן העסקה. בניית ממ"ד חיונית מאין כמוה. על בניית ממ"ד בתמ"א...
דיני נזיקין
זה תלוי בנו! אפשר למנוע תאונת אופנוע. זה הזמן לעשות את השינוי ולהבין כי תאונת אופנוע היא תרחיש שאפשר למנוע. חיים ללא תאונות – מהיום!
עוד בנושא
מאמרים קשורים
קידום אתרים
קידום באינטרנט הופך יותר ויותר לגורם מפתח בקביעת הצלחתו של עסק. עם מנועי חיפוש והמדיה החברתית כמו גוגל, טוויטר, פייסבוק אינסטגרם ועוד,...
חוקים וחוזים
ישנן דעות רבות על זכותו של אדם להיענש על פשעיו. יש אנשים המאמינים שאסור לתת את העונש לאדם שמעולם לא ביצע פשע קודם לכן. אנשים אחרים מאמינים...
כללי1
ארגון חתונה יכול להיות אתגר לא פשוט, המלווה בהרבה דאגות והתלבטויות, אולם ייעוץ או הפניה  לגורמים רלוונטים, יכול לסייע ולהקל עליכם את...
חימום וקרור
חום הוא אחת ממפגעי מזג האוויר הנפוצים ביותר, אך כולנו יכולים למנוע זאת על ידי שמירה על קרירות הבתים שלנו. מיזוג מוגבר, מזגנים מרכזיים או...
קידום אתרים
בניית אתרים - איך עושים את זה בתכל'ס? בשלב ראשון, בוחרים חברה עם ניסיון והבנה בשיווק, כי כמו שכבר הבנו - זוהי תכליתו המרכזית של האתר! ...
מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
אחר נדל\"ן ושיפוצים
  אחוז החתימות הרצוי כדי להוציא פרויקט פינוי בינוי לפועל, חייב היזם של הפרויקט להגיע למצב של 80% חתימות של כלל הדיירים. החתמת הדיירים...
כללי1
  דרושים לעבודה מהבית בהקלדה, הזנת תוכן, תמלול, וכתיבת נתונים, לפרטים תפנו אליי בוואטסאפ  050-2322173 דרושים לעבודה מהבית בהקלדה, הזנת...
כללי1
  דרושים לעבודה מהבית בהקלדה, הזנת תוכן, תמלול, וכתיבת נתונים, לפרטים תפנו אליי בוואטסאפ  050-2322173   דרושים לעבודה מהבית בהקלדה, הזנת...
קידום אתרים
קידום באינטרנט הופך יותר ויותר לגורם מפתח בקביעת הצלחתו של עסק. עם מנועי חיפוש והמדיה החברתית כמו גוגל, טוויטר, פייסבוק אינסטגרם ועוד,...
כללי1
ארצות הברית מצטרפת לשורת המדינות אשר מאשרות כניסה לשטחה ללא צורך בבדיקת קורונה. החלל מ12 ביוני מי שמחוסן בשתי מנות של חיסון יהיה רשאי...
 

risom

התחברות לאתר


התחבר באמצעות:

STU2

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים