יעוץ גירושין בנוגע לחלוקת רכוש PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
בית משפחה וריהוט - כלבים
השיעור נכתב על ידי : כרמית טיטו   
שני, 18 אוקטובר 2010 14:12


זה מורכב! חלוקת רכוש היא אחד הנושאים המורכבים שיש להסדיר במסגרת גירושין. על כן, כדאי לקבל יעוץ גירושין, אשר יכול לזרז את החתימה על הסכם חלוקת רכוש.במסגרת הליך הגירושין, צריכים בני הזוג להסדיר את כל ענייניהם. חלוקת הרכוש הוא אחד הנושאים המרכזיים שיש להסדיר ומטבע הדברים, מתקשים בני זוג להגיע להסכמות בעניין זה, ללא עזרה חיצונית.

יעוץ גירושין הוא אמצעי נהדר אשר יכול לייעל את תהליך ההסדר של חלוקת הרכוש,
כמו גם נושאים אחרים שיש להסדיר במסגרת הליך הגירושין. 
טרם יפנו בני הזוג לקבלת יעוץ גירושין, עליהם לקבל יעוץ משפטי על ידי עורך דין לדיני משפחה.

במידה וטיב היחסים בין בני הזוג מאפשר זאת,  ניתן לפנות לעורך דין אחד לקבלת יעוץ וטיפול בהליך הגירושין  אך לרוב, פונה כל צד, לעורך דין אחר.
חשוב להדגיש כי ייעוץ גירושין אינו מחליף יעוץ משפטי היות שעל בני הזוג לדעת היטב מהם הזכויות והחובות שלהם זה כלפי זו וכלפי הילדים. מידע זה יכול להינתן באופן מקצועי, אך ורק על ידי עורך דין לדיני משפחה.

לאחר שקיבלו הצדדים יעוץ משפטי, הם יכולים לבחור האם לנהל את המשא ומתן על חלוקת הרכוש באמצעות עורכי הדין, או שמא לגשת  יחד לקבלת ייעוץ גירושין.
כל זוג , על פי נסיבותיו, בוחר את הדרך המתאימה לו וכמובן שאפשר לשלב בין שתי הדרכים. ניתן לקבל יעוץ גירושין אשר יפשר בין בני הזוג ויגביר את הנכונות שלהם להגיע להסדר הוגן ולפנות לעורך דין, לשם כתיבת הסכם חלוקת הרכוש. 

מה בין יעוץ גירושין ליעוץ משפטי?
בפתח הדברים, הוסבר כי יעוץ גירושין אינו מחליף יעוץ משפטי. באחריותו של כל בן זוג, לקבל יעוץ משפטי מקיף ויסודי, בדבר מצבו המשפטי ורק כאשר זכויותיו חובותיו ברורים לו, יכול הוא להתפנות לקבל יעוץ גירושין. למשל, ההורה אשר הילדים יהיו בחזקתו, זכאי לקבל מזונות מהצד השני. על כן, כאשר תגיע העת לנהל משא ומתן, יידע ההורה המשמורן, לעמוד על זכותו לקבל תשלום מזונות.

תפקידו הראשוני של יעוץ גירושין הוא לכבות את אש הכעסים אשר בוערת בין בני הזוג. לאחר שנרגעו הרוחות, אפשר לנסות ולפתוח במשא ומתן, לקראת הסכם גירושין, אשר יכלול כמובן גם את חלוקת הרכוש.

כאשר מגיעים אל יעוץ גירושין, לאחר יעוץ משפטי, יכול כל צד להיות סמוך ובטוח כי זכויותיו ברורות לו ועל כן, הוא יידע על אלו דברים הוא אינו מוכן לוותר. באופן שכזה, יכול לצמוח משא ומתן מוצלח.
אולם, אם יגיעו בני הזוג לקבל יעוץ גירושין, ללא שביררו את מצבם המשפטי, הרי שהם ינהלו את הדיאלוג ביניהם, מתוך פחד ולא מתוך ביטחון. כך, קשה להגיע לתוצאה טובה. 

יעוץ משפטי – זה חובה!
לעיתים קרובות, בני זוג העומדים בפני גירושין, מרוכזים אך ורק במשבר האישי או הכלכלי שהם חווים, בשל הפרידה אך שוכחים לדאוג לזכויותיהם המשפטיות.
אין ספק כי בעת פירוק התא משפחתי, בני הזוג אינם חושבים באופן צלול לחלוטין שכן הם מצויים בסוג של סערת רגשות. עם זאת, יעוץ משפטי הוא חובה ואין לנקוט בשום צעד ואין לעשות שום פעולה, ללא התייעצות עם עורך דין הבקיא בענייני משפחה.
בני זוג אשר אינם מעוניינים לנהל משא ומתן על הסכם גירושין, בין עורכי דינם, יכולים בהחלט לפנות ליועץ גירושין וכאשר נתקבלו הסכמות בעל פה, לבקש מעורכי הדין שינסחו את ההסכם. חשוב לציין כי ישנם עורכי דין המשמשים גם כיועצי גירושין ובעלי מקצוע אלו, יכולים להיות הכתובת המתאימה להסדרת חלוקת הרכוש בפרט ולהסכם הגירושין בכלל.

יעוץ גירושין – מה זה בעצם?
יועץ הגירושין בא בכדי לפשר בין בני הזוג, להקים גשר מעל המחלוקות שביניהם, כדי שניתן יהיה לקדם את הליך הגירושין ולסיימו בצורה הטובה ביותר.
רבים תופסים את יעוץ הגירושין כסוג של ניסיון לבטל את רוע הגזירה אך אין כך הדבר. יעוץ גירושין הוא יעוץ אשר מכוון לקראת מטרה אחת והיא חתימת הסכם גירושין.יעוץ גירושין אינו טיפול זוגי במובן הקונבנציונאלי שלו אך יש בו אלמנטים של טיפוליים של פישור וגישור. זאת משום שלשלם חתימה על הסכם גירושין הוגן, יצטרכו הצדדים ללכת זה לקראת זה, דבר אשר לא ניתן לעשות, ללא פורקן כעסים.

יעוץ גירושין מורכב למעשה משלושה שלבים:

1. הפגת מתחים : החלק הראשון של יעוץ גירושין, מוקדש כולו לפורקן של תסכולים וכעסים. מקום המאפשר לבני הזוג לשחרר מעט את הקיטור, כדי שניתן יהיה לפנות את תשומת הלב להסכם הגירושין, הכולל גם חלוקת רכוש.

2. ניהול משא ומתן : לאחר שתחושות הכעס והזעם נרגעו מעט, ניתן לפנות לחלק  השני והוא תחילתו של משא ומתן בין הצדדים. במסגרת המו"מ, יציג כל צד, את דרישותיו וגם יותיר מקום לגמישות בשאר הנושאים.

3. חתימת הסכם גירושין: לאחר שגובשו ההסכמות בין בני הזוג, פונים לחלק השלישי והוא כריתת חוזה הגירושין אשר יסדיר את כל ענייני הגירושין, לרבות חלוקת הרכוש. חוזה זה יוגש אל בית הדין הרבני או אל בית המשפט לענייני משפחה ויקבל תוקף של פסק דין.

חלוקת הרכוש היא אחד הנושאים המורכבים ביותר אשר יש להסדיר, כאשר מתגרשים. על כן, יעוץ גירושין יכול לסייע מאוד לבני זוג, לפני גירושין, להגיע להסכמות הוגנות באשר לחלוקת הרכוש ולכל נושאי הגירושין באשר הם.

למאמר מומלץ בנושא ראה/י יעוץ גירושין בגיל הזהב>>>


עוד מכותב זה
עוד מאמרים מכותב זה
אחר משפטים
במאמר שלפניכם מתוארת תופעת השוכרים שלא מתפנים. מה עושים? למי פונים? מהו חוק פינוי שוכר?
בתים משותפים
חשוב להכיר!! תמה 38 היא תוכנית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה! עבור מי נועדה תוכנית זו, מה מקבלים במסגרת התוכנית ועוד שאלות מעניינות...
בתים משותפים
מהם תפקידם של חוקי ועד בית? האם יש להם קשר כלשהו לפרויקט תמ"א 38? על ועד בית, על חוקי ועד בית ועל הקשר בינם לבין תמ"א 38.
בתים משותפים
אסור לוותר! מנהלים משא ומתן עם הקבלן במסגרת תמ"א 38? אל תוותרו על בניית ממ"ד כחלק מן העסקה. בניית ממ"ד חיונית מאין כמוה. על בניית ממ"ד בתמ"א...
דיני נזיקין
זה תלוי בנו! אפשר למנוע תאונת אופנוע. זה הזמן לעשות את השינוי ולהבין כי תאונת אופנוע היא תרחיש שאפשר למנוע. חיים ללא תאונות – מהיום!
עוד בנושא
מאמרים קשורים
עורכי--דין
בזכות שנים רבות של ניסיון, סייעה עו"ד אסתר שלום ללקוחות רבים לצלוח את הליך הגירושין בהצלחה חסרת תקדים. עם השנים פיתחה אסטרטגיות לעבודה...
חוקים וחוזים
עו"ד שירה פדידה: "גירושין ברבנות או בבית משפט? החלטה אסטרטגית" אחוז הזוגות שבוחרים להתגרש בישראל נמצא במגמת עלייה.  בעקבות עלייה במספר...
בית ומשפחה
תהליך נפוץ אך תמיד לא פשוט הליכי גירושין הם מצבים לא נעימים לבני הזוג אך למרות הנפיצות שלהם במדינת ישראל, תמיד מדובר בתהליך מורכב...
עורכי--דין
בשנים האחרונות ישנו דיון ציבורי נרחב בעניין הסטטיסטיקה העגומה של מקרי הגירושין בישראל (עורך דין דיני משפחה). מבט מהיר בנתוני הלמ"ס מגלה...
חוקים וחוזים
תחום דיני המשפחה הוא תחום מורכב ומסובך. התחום מקיף נושאים רבים וכאשר אתם בוחרים עורך דין גירושין חשוב שהוא יתמחה ספציפית בתחום זה. נושא...
מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
מצלמות אבטחה
אין אדם שלא שמע בחדשות, קרא בעיתון או לא מכיר אדם אשר פרצו לו לביתו הפרטי או לעסק וגרמו לו נזק רב. על מנת למנוע מצב כזה בעתיד, להרחיק פורעי...
מצלמות אבטחה
חברת שפע מצלמות אבטחה הינה חברה המובילה בתחומה העוסקים בייבוא, שיווק והתקנת מצלמות כל סוגי מצלמות האבטחה, אינטרקום, אזעקות ומערכות...
עסקים כללי
  מהם נכסים אינטרנטיים ואיך הם מייצרים הכנסה חודשית פסיבית? נכסים אינטרנטיים, בדומה לנכסי נדל”ן, הם נכסים סטטיים שלא זזים לשום מקום,...
טכנולוגיה כללי
בדיקות האזנה מאפשרות ניטור ואיתור האזנה לשיחות בבית, במשרד, ברכב וכמעט בכל מקום. אם קיים חשד שמתבצעת האזנה, בעזרת אנשי מקצוע אפשר לבצע...
אחר
הודעות וואטסאפ נשמרות באופן אוטומטי ללא צורך בביצוע פעולות נוספות. גם מחיקה של הודעות היא פעולה נוחה וקלה. אבל, במקרים של שחזור מידע...
 

risom

התחברות לאתר


התחבר באמצעות:

STU2

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים