פנייה לפונדקאות PDF הדפסה דוא
דירוג משתמש: / 0
גרועהכי טוב 
חברה ומדינה - אחר חברה ומדינה
השיעור נכתב על ידי : יריב לב   
ראשון, 24 אוקטובר 2010 14:36
אצל רובנו הרצון והצורך להיות הורים הוא עז למרבה הצער לא כולם יכולים להפוך להורים בדרך הטבע, מסיבה זו או אחרת, ולעתים אין מנוס אלא לפנות לדרכים חלופיות אם הם רוצים לחבוק ילד. הדרך הלא מוכרת לאנשים רבים היא פנייה לאם פונדקאית. החוק נותן את האפשרות לזוג הטרוסקסואלים (וזוג בלבד) לפנות לשיטת הפונדקאות בכדיבמטרה להפוך להורים. התשלום בעבור נשיאת העובר אינו נקבע על ידי החוק, והעניין נתון תחת פיקוח של וועדה מיוחדת.

אופן התהליך כולל את השתלת ביצית האם המיועדת שמופרית בזרעו של האב המיועד, ברחמה של האם הפונדקאית ובסיומו של ההריון האם הפונדקאית תעביר את הילד להורים הביולוגים.
לפני ההתחלה של הליך ההתעברות, יש ההסכם בין ההורים הביולוגים הפונדקאית מוגש לוועדת אישורים, וזו תוודא שהצדדים להסכם כולם הינם בגירים ותושבי ישראל ושהאם הפונדקאית אינה נשואה. במקביל, אם הוועדה מסכימה שלא שלח בידי ההורים הביולוגים במאמץ סביר להתקשר בהסכם עם פונדקאית לא נשואה, היא יכולה לאשר גם הסכם עם פונדקאית נשואה.
יש צורך בצרוף לבקשה אישור ההסכם מסמכים שונים דוגמת חוות דעת רפואית לעניין אי יכולתה של האם המיועדת להתעבר ולשאת הריון, הערכות פסיכולוגיות וכו'.
עוד חשוב לדעת כי על האם הפונדקאית ועל האם המיועדת להשתייך לאותה דת אלא אם כן אף צד אינו משתייך לדת היהודית.
החוק קובע הפונדקאית תעביר את הילד למשמורת ההורים המיועדים תהיה בנוכחות פקיד הסעד ובסמוך ככל הניתן להולדת הילד. לאחר מכן, ההורים המיועדים צריכים להגיש לבית המשפט בקשה למתן צו הורות ובמידה ובית המשפט יאשר אותה, יהיה הילד ילדם של ההורים הביולוגים לכל דבר ועניין.
אם האם פונדקאית מבקשת לבטל את ההסכם עם ההורים המיועדים, היא צריכה לפנות לבית המשפט. אך בית המשפט יבטל את ההסכם רק במידה וישתכנע שחל שינוי נסיבות הנותן הצדקה לביטול ההסכם, ושביטול ההסכם לא יפגע בילד.
על הליכי הפונדקאות חל חיסיון ואין לפרסם את שמם, את זהותם או כל דבר אחר שעשוי לזהותם של האם הפונדקאית, של ההורים הביולוגים או של הילד.
לבסוף, חשוב לדעת כי המבצע הליך פונדקאות בניגוד לפרוצדורה הקבועה בחוק, מבצע עבירה פלילית ודינו מאסר בן שנה.
מן הצד האחר, הורים ביולוגים שמאמצים ילד על פי החוק, יהיו זכאים לזכויות של הורים ביולוגיים דוגמת דמי לידה, חופשת לידה וכיו"ב.
http://family-lawyer-il.com

עוד מכותב זה
עוד מאמרים מכותב זה
אחר משפטים
אימוץ ילדים בין ארצי הינו תהליך מיוחד שמעניק את האפשרותלאזרח יישראל(הורה יחיד או זוג) לאמץ ילד/ה ממדינה זרה.
עוד בנושא
מאמרים קשורים
בריאות ורפואה כללי
עם הופעת עצירות ילדים, יש להתאים לאותה עצירות טיפול מתאים. ניתן לבחור באחד משני סוגים של טיפול בעצירות : טיפולים תרופתיים וטיפולים...
מאמרים אחרונים
מאמרים אחרונים
ספרות ושירה
אמש, כאשר הרגשתי לחץ חזק בחזה, הגעתי  לבית החולים. ישר עשו לי צילום חזה ואמרו: "אל תנשום". "הלו, הלו", התרעמתי, "רק הגעתי, כבר אתם רוצים לגמור...
כללי1
צפת היא אחת מארבע ערי הקודש השייכות לעם ישראל. היא מונה למעלה מ35 אלף תושבים ומיקומה הגאוגרפי הוא בצפון הארץ, קרובה לכנרת ונחשבת לעיר דתית...
תחביבים כללי
צבע לסירה מדריך צביעה לכלי שיט דנבר צבעים מדריך צביעה לכלי שיט מדריך זה נועד לצביעת אוניות, ספינות, ספינות דיג, סירות, דוברות, יאכטות,...
עיצוב הבית
צבעים ברמה שהקיר לא הכיר צבעים ברמה שהקיר לא הכיר אם אתה צבעי קירות מקצועי, חשוב לך לתת עבודה איכותית במהירות וביעילות תוך כמה שפחות...
ריצוף
מפרט ביצוע ציפוי גמיש נגד החלקה לרצפת בטון מצופה PVC המפרט בן 3 עמודים. עודכן ביום 24 ליוני  2020...
 

risom

התחברות לאתר


התחבר באמצעות:

STU2

מאמרים - כל הזכויות שמורות לפרסום אתרים באינטרנט מבית אקטיביטק בע"מ קידום אתרים